PSR030UL0250Z
DigiKeys produktnummer
5666-PSR030UL0250Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR030UL0250Z
Beskrivning
FUSE SQUARE 250A 700VAC/600VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
600VDC
Godkännande myndighet
CE, cURus, UL
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
250A
Storlek/dimension
L 1,866" x B 1,693" x H 1,929" (47,40 x 43,00 x 49,00mm)
Märkspänning - AC
700VAC