PSR030DL0050Z
DigiKeys produktnummer
5666-PSR030DL0050Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR030DL0050Z
Beskrivning
FUSE SQUARE 50A 700VAC/600VDC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50A 700VAC AC 600VDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
600VDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Tillämpningar
Halvledare
Förpackning
Box
Egenskaper
Indikerar
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CCC, CE, cURus, UL
Monteringstyp
Skruvmontering
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Kvadrat
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA (AC), 150kA (DC)
Strömklassning (Ampere)
50A
Storlek/dimension
L 1,866" x B 1,693" x H 1,929" (47,40 x 43,00 x 49,00mm)
Märkspänning - AC
700VAC