NANOSMDCH030F/24-02
DigiKeys produktnummer
F10984TR-ND - Remsa och spole (TR)
F10984CT-ND - Remsbit (CT)
F10984DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NANOSMDCH030F/24-02
Beskrivning
PTC RESET FUSE 24V 300MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 300 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
500 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1.95 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Spänning - max
24V
Storlek/dimension
L 0,134" x B 0,071" (3,40 x 1,80mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
300 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - trippning (It)
820 mA
Godkännande myndighet
UL
Ström - max
10 A