NANOASMDCH050F/24-2
DigiKeys produktnummer
18-NANOASMDCH050F/24-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
18-NANOASMDCH050F/24-2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NANOASMDCH050F/24-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 24V 500MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 500 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
200 mOhms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1.6 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
24V
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
500 mA
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,58mm)
Ström - trippning (It)
2.5 A
Tjocklek (max)
0,045" (1,14mm)
Ström - max
20 A