NANOASMDC010F-2
DigiKeys produktnummer
18-NANOASMDC010F-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
18-NANOASMDC010F-2CT-ND - Remsbit (CT)
18-NANOASMDC010F-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NANOASMDC010F-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 100MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 100 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
1 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
1.6 Ohms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
15 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Polymer
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
60V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - hållström (Ih) (max)
100 mA
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - trippning (It)
250 mA
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,58mm)
Ström - max
10 A
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)