MMIX1T500N20X4-TU
DigiKeys produktnummer
18-MMIX1T500N20X4-TU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMIX1T500N20X4-TU
Beskrivning
200V < 2M X4 N-CHANNEL MOSFET IN
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 200 V 480 A (Tc) 1070W (Tc) Ytmontering 24-SMPD
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
535 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
41500 pF @ 25 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1070W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
200 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
24-SMPD
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,99mOhm vid 100A, 10V