MICROSMD010F-2
DigiKeys produktnummer
MICROSMD010F-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
MICROSMD010F-2CT-ND - Remsbit (CT)
MICROSMD010F-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MICROSMD010F-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 100 mA Ih Ytmontering 1210 (metrisk 3225), konkav
EDA-/CAD-modeller
MICROSMD010F-2 Modeller
Kategori
Tid till utlösning
1 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
2.1 Ohms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
15 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225), konkav
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,127" x B 0,102" (3,22 x 2,58mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
100 mA
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)
Ström - trippning (It)
250 mA
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL
Ström - max
10 A