MDCG-4-12-18
DigiKeys produktnummer
HE574-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDCG-4-12-18
Beskrivning
SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tungkontakt, glaskropp Tungomkopplare SPST-NO 12-18AT Arbetsomfång 10W 350mA (AC), 500mA (DC) 140 V Genomgående hål
Kategori
Effekt - märkt
10W
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Drifttid
0.6 ms
Serie
Frånslagstid
0.2 ms
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Axiell
Typ
Tungkontakt, glaskropp
Längd - övergripande
1,590" (40,39mm)
Krets
SPST-NO
Storlek - kropp
Diam. 0,090" x L 0,600" (2,28 x 15,24mm)
Arbetsomfång
12-18AT
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Ström - switchande
350mA (AC), 500mA (DC)
Kapacitans
0.2 pF
Spänning - switchad AC
140 V
Ström - hållström
1,2A (DC)
Spänning - switchad DC
200 V