AQHV24-01LTG-C
DigiKeys produktnummer
AQHV24-01LTG-CTR-ND - Remsa och spole (TR)
AQHV24-01LTG-CCT-ND - Remsbit (CT)
AQHV24-01LTG-CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AQHV24-01LTG-C
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 55VC SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
55V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-523
Kategori
Effekt - toppuls
300W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
CAN
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
24V (max.)
Inkapsling/låda
SC-79, SOD-523
Spänning - genombrott (min)
26,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
55V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A (8/20µs)