AK6-058C-Y-12
DigiKeys produktnummer
18-AK6-058C-Y-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK6-058C-Y-12
Beskrivning
TVS DIODE 58VWM 110VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
110V Klämma 6000A (6kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
110V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6000A (6kA) (8/20µs)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
8000pF vid 10kHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
58V
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - genombrott (min)
64V