AK3-076C-Y
DigiKeys produktnummer
18-AK3-076C-Y-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AK3-076C-Y
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 140VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140V Klämma 3000A (3kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3000A (3kA) (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Bulk
Kapacitans @ frekvens
6000pF vid 10kHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
76V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
140V