5KP8.5A-HRA
DigiKeys produktnummer
5KP8.5A-HRA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP8.5A-HRA
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 354,2A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
354,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Serie
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TA)
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V