2920L700/24SLER
DigiKeys produktnummer
18-2920L700/24SLERTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-2920L700/24SLERCT-ND - Remsbit (CT)
18-2920L700/24SLERDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2920L700/24SLER
Beskrivning
PTC RESET FUSE 7.0A 24V 2920
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 7 A Ih Ytmontering 2920 (metrisk 7351), konkav
Kategori
Tid till utlösning
2 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
1 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
10 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
2920 (metrisk 7351), konkav
Spänning - max
24V
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,202" (7,36 x 5,12mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
7 A
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - trippning (It)
14 A
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
50 A