25EV1K070.ZXBDM
DigiKeys produktnummer
18-25EV1K070.ZXBDM-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25EV1K070.ZXBDM
Beskrivning
FUSE CARTRIDGE 70A 1 KVDC CYL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
70A AC 1 kVDC DC-säkring Patron Skruvmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
25EV1K070.ZXBDM Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
1 kVDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
30kA
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Cylindrisk, bladplint (skruv)
Monteringstyp
Skruvmontering
Storlek/dimension
Diam. 1,000" x L 2,874" (25,40 x 73,00mm)
Säkringstyp
Patron
Smältning I²t
8500.0
Strömklassning (Ampere)
70A