1812L260/16MR
DigiKeys produktnummer
F10827TR-ND - Remsa och spole (TR)
F10827CT-ND - Remsbit (CT)
F10827DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1812L260/16MR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 16V 2.6A 1812
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 2.6 A Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1812L260/16MR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
5 s
Resistans - initial (Ri) (Min)
15 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
50 mOhms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - max
16V
Storlek/dimension
L 0,186" x B 0,131" (4,72 x 3,33mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
2.6 A
Tjocklek (max)
0,079" (2,00mm)
Ström - trippning (It)
5 A
Ström - max
100 A