1812L010/60DR
DigiKeys produktnummer
F4244TR-ND - Remsa och spole (TR)
F4244CT-ND - Remsbit (CT)
F4244DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1812L010/60DR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 60V 100MA 1812
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 60V 100 mA Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Kategori
Tid till utlösning
1.5 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
1.6 Ohms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
15 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532), konkav
Spänning - max
60V
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
100 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - trippning (It)
300 mA
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
10 A