15KPA48A
DigiKeys produktnummer
15KPA48ATR-ND - Remsa och spole (TR)
15KPA48ACT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15KPA48A
Beskrivning
TVS DIODE 48VWM 77.7VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
77,7V Klämma 194,3A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
15KPA48A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
194,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
15000W (15kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - backspänning (typ)
48V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
53,6V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
77,7V