1206L075THYR
DigiKeys produktnummer
F3370TR-ND - Remsa och spole (TR)
F3370CT-ND - Remsbit (CT)
F3370DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206L075THYR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 8V 750MA 1206
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 8V 750 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1206L075THYR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
200 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
90 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
290 mOhms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - max
8V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
750 mA
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)
Ström - trippning (It)
1.5 A
Ström - max
100 A