1.5KE13CA
DigiKeys produktnummer
F5112TR-ND - Remsa och spole (TR)
F5112CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE13CA
Beskrivning
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO201
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18,2V Klämma 83,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE13CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
83,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - backspänning (typ)
11,1V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
12,4V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
18,2V