08853.15DR
DigiKeys produktnummer
F10990TR-ND - Remsa och spole (TR)
F10990CT-ND - Remsbit (CT)
F10990DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08853.15DR
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 3.15A 500VDC 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A AC 500 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
100A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
13.35
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,428" x B 0,188" x H 0,188" (10,86 x 4,78 x 4,78mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0196 Ohms