088501.6DR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 088501.6DR |
Beskrivning | FUSE BOARD MNT 1.6A 500VDC 2SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 23 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1.6 A AC 500 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända |
Datablad | Datablad |
Kategori | Märkspänning - DC |
Tillv. | Inkapsling/låda |
Serie | Brytkapacitet @ märkspänning 100A |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Smältning I²t 2.3 |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande myndighet cURus, TUV |
Monteringstyp Ytmontering | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Säkringstyp | Storlek/dimension L 0,428" x B 0,188" x H 0,188" (10,86 x 4,78 x 4,78mm) |
Strömklassning (Ampere) | DC-kallresistans 0.0473 Ohms |