0805L075SLYR
DigiKeys produktnummer
F4151TR-ND - Remsa och spole (TR)
F4151CT-ND - Remsbit (CT)
F4151DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805L075SLYR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 6V 750MA 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 750 mA Ih Ytmontering 0805 (metrisk 2012), konkav
EDA-/CAD-modeller
0805L075SLYR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
200 ms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
40 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
160 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012), konkav
Spänning - max
6V
Storlek/dimension
L 0,083" x B 0,053" (2,10 x 1,35mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
750 mA
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)
Ström - trippning (It)
1.5 A
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
50 A