047606.3MRSN
DigiKeys produktnummer
F6655TR-ND - Remsa och spole (TR)
F6655CT-ND - Remsbit (CT)
F6655DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
047606.3MRSN
Beskrivning
FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.3 A 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
047606.3MRSN Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
100 A (AC), 300 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
7.5
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,106" x H 0,106" (6,10 x 2,69 x 2,69mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.0126 Ohms