0466.750NR
DigiKeys produktnummer
F1455TR-ND - Remsa och spole (TR)
F1455CT-ND - Remsbit (CT)
F1455DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0466.750NR
Beskrivning
FUSE BOARD MOUNT 750MA 63VAC/VDC
Detaljerad beskrivning
750 mA 63 V AC 63 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
0466.750NR Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Smältning I²t
0.0276
Arbetstemperatur
-55°C-90°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,125" x B 0,060" x H 0,023" (3,18 x 1,52 x 0,58mm)
Märkspänning - AC
63 V
DC-kallresistans
0.111 Ohms