0402L050SLYR har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 12 479
Datablad
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 500 mA Ih Ytmontering 0402 (metrisk 1005), konkav
Building Automation – Protect/Sense/Control
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
0402L050SLYR
DigiKeys produktnummer
0402L050SLYR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402L050SLYR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 6V 500MA 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0402L050SLYR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
40 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
400 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), konkav
Spänning - max
6V
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
500 mA
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)
Ström - trippning (It)
1 A
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
50 A