0402L020SLKR
DigiKeys produktnummer
F5757TR-ND - Remsa och spole (TR)
F5757CT-ND - Remsbit (CT)
F5757DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402L020SLKR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 6V 200MA 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 200 mA Ih Ytmontering 0402 (metrisk 1005), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0402L020SLKR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
1 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
100 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1.25 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), konkav
Spänning - max
6V
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)
Ström - trippning (It)
500 mA
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
40 A