0313010.MX250P
DigiKeys produktnummer
F6242-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0313010.MX250P
Beskrivning
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
760.0
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
UL
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0083 Ohms