0312.125MXP
DigiKeys produktnummer
F4779-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0312.125MXP
Beskrivning
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
125 mA 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
7.145 Ohms
Märkspänning - AC
250 V