0251.125MAT1L
DigiKeys produktnummer
F1842CT-ND - Remsbit (CT)
F1842TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0251.125MAT1L
Beskrivning
FUSE BRD MT 125MA 125VAC/VDC AXL
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
125 mA 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Genomgående hål Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0251.125MAT1L Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Brytkapacitet @ märkspänning
50 A (AC), 300 A (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
Monteringstyp
Genomgående hål
Godkännande myndighet
CSA, cURus
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,110" x L 0,280" (2,80 x 7,11mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
1.7 Ohms