023002.5MXF16P är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Eaton - Electronics Division
2.5 A 250 V AC 125 V DC-säkring Patron, glas Genomgående hål Patron, ej standard (axiell)
023002.5MXF16P
DigiKeys produktnummer
023002.5MXF16P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
023002.5MXF16P
Beskrivning
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
023002.5MXF16P Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
100A (AC), 10kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
50.0
Monteringstyp
Genomgående hål
Godkännande myndighet
CE, CSA, PSE, UL
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,177" x L 0,571" (4,50 x 14,50mm)
Märkspänning - AC
250 V
DC-kallresistans
0.0502 Ohms