0217.032MXP
DigiKeys produktnummer
F4628-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0217.032MXP
Beskrivning
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32 mA 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Brytkapacitet @ märkspänning
35A
Smältning I²t
6.0E-5
Godkännande myndighet
CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
262.2 Ohms
Märkspänning - AC
250 V