02153.15MXESPP
DigiKeys produktnummer
F3585-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
02153.15MXESPP
Beskrivning
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.15 A 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Genomgående hål 5mm x 20mm (axiell)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
02153.15MXESPP Modeller
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Smältning I²t
43.255
Godkännande myndighet
CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Monteringstyp
Genomgående hål
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0283 Ohms
Märkspänning - AC
250 V