021506.3MXESPP
DigiKeys produktnummer
F3588-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
021506.3MXESPP
Beskrivning
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.3 A 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Genomgående hål 5mm x 20mm (axiell)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
021506.3MXESPP Modeller
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
1,5kA
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
128.75
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CE, CQC, CSA, KC, PSE, UR, VDE
Monteringstyp
Genomgående hål
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.0108 Ohms
Märkspänning - AC
250 V