0215.250TXP
DigiKeys produktnummer
F6040-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0215.250TXP
Beskrivning
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 mA 250 V AC DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 5mm x 20mm
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Smältning I²t
0.545
Godkännande myndighet
BSI, CE, SEMKO, UR, VDE
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,205" x L 0,787" (5,20 x 20,00mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
1.24 Ohms
Märkspänning - AC
250 V