PSR072UL0350X | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 5666-PSR072UL0350X-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PSR072UL0350X |
Beskrivning | FUSE SQUARE 350A 1.3KVAC/1KVDC |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 350A 1,3kVAC AC 1 kVDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering |
Förpackning Box | Egenskaper Indikerar |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande myndighet CE, cURus, UL |
Monteringstyp Skruvmontering | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Säkringstyp Kvadrat | Brytkapacitet @ märkspänning 100kA (AC), 150kA (DC) |
Strömklassning (Ampere) 350A | Storlek/dimension L 2,843" x B 2,362" x H 2,598" (72,20 x 60,00 x 66,00mm) |