PSR070DL0200Z
DigiKeys produktnummer
5666-PSR070DL0200Z-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSR070DL0200Z
Beskrivning
FUSE SQUARE 200A 1.3KVAC/1KVDC
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200A 1,3kVAC AC 1 kVDC DC-säkring Kvadrat Skruvmontering
Kategori
Märkspänning - DC
1 kVDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Tillämpningar
Halvledare
Förpackning
Box
Egenskaper
Indikerar
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CCC, CE, cURus, UL
Monteringstyp
Skruvmontering
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Kvadrat
Brytkapacitet @ märkspänning
100kA (AC), 150kA (DC)
Strömklassning (Ampere)
200A
Storlek/dimension
L 2,811" x B 1,693" x H 1,929" (71,40 x 43,00 x 49,00mm)