L75QS300.X
DigiKeys produktnummer
5666-L75QS300.X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
L75QS300.X
Beskrivning
750VDC HIGHSPEED SEMICONDUCTOR F
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300A AC 750VDC DC-säkring Patron Skruvmontering
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Serie
Godkännande myndighet
CE, cURus, UL
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Brytkapacitet @ märkspänning
50kA
Monteringstyp
Skruvmontering
Inkapsling/låda
Cylindrisk, bladplint (skruv)
Säkringstyp
Patron
Storlek/dimension
Diam. 2,000" x L 2,844" (50,80 x 72,24mm)
Strömklassning (Ampere)
300A
Smältning I²t
Märkspänning - DC
750VDC