KLKR03.5TS
DigiKeys produktnummer
5666-KLKR03.5TS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KLKR03.5TS
Beskrivning
FUSE CRTRDGE 3.5A 600VAC/300VDC
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3,5A 600VAC AC 300VDC DC-säkring Patron Kräver hållare
Kategori
Märkspänning - DC
300VDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Förpackning
Box
Klass
CC
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Monteringstyp
Kräver hållare
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA (AC), 20kA (DC)
Säkringstyp
Patron
Inkapsling/låda
5AG, 10mm x 38mm (Dvärg)
Strömklassning (Ampere)
3,5A
Storlek/dimension
Diam. 0,406" x L 1,500" (10,30 x 38,10mm)
Märkspänning - AC
600VAC