0JTD100.VXID
DigiKeys produktnummer
5666-0JTD100.VXID-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0JTD100.VXID
Beskrivning
FUSE CRTRDGE 100A 600VAC/300VDC
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100A 600VAC AC 300VDC DC-säkring Patron Kräver hållare
Kategori
Märkspänning - DC
300VDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Tillämpningar
Transformatorskydd
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Indikerar
Artikelstatus
Aktiv
Klass
J
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Säkringstyp
Patron
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA (AC), 20kA (DC)
Strömklassning (Ampere)
100A
Inkapsling/låda
Cylindrisk, larmindikator, bladplint
Märkspänning - AC
600VAC
Storlek/dimension
Diam. 1,126" x L 2,626" (28,60 x 66,70mm)