0JTD060.TXID
DigiKeys produktnummer
F5089-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0JTD060.TXID
Beskrivning
FUSE CARTRIDGE 60A 600VAC/300VDC
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60A 600VAC AC 300VDC DC-säkring Patron Kräver hållare
Kategori
Märkspänning - DC
300VDC
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Svarstid
Långsamt utsläpp
Serie
Tillämpningar
Transformatorskydd
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Indikerar
Artikelstatus
Aktiv
Klass
J
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CE, CSA, UL
Säkringstyp
Patron
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA (AC), 20kA (DC)
Strömklassning (Ampere)
60A
Inkapsling/låda
Cylindrisk, larmindikator
Märkspänning - AC
600VAC
Storlek/dimension
Diam. 1,063" x L 2,374" (27,00 x 60,30mm)