HSNDR 700-S00/SP1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
LEM USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Strömsensorer 700A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Enkelriktad Modul
HSNDR 700-S00/SP1
DigiKeys produktnummer
398-HSNDR700-S00/SP1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HSNDR 700-S00/SP1
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 700A
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Frekvens
DC-50kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,5%
Serie
Precision
±3%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
4,75V-5,25V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
6µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
20mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Ström - avkänning
Polarisering
Enkelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
Modul
Känslighet
2,86mV/A