HOYS 200-S-0100
DigiKeys produktnummer
398-HOYS200-S-0100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HOYS 200-S-0100
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 200A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Frekvens
DC-180kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,75%
Serie
Precision
±1,25%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
3µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
Modul, enkel genomföring
Känslighet
4mV/A