HO 250-PW-0000
DigiKeys produktnummer
398-HO250-PW-0000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 250-PW-0000
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 250A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 250A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HO 250-PW-0000 Modeller
Kategori
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Tillv.
Linjäritet
±0,5%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Förpackning
Bulk
Ström - drift (max)
31mA
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C