HO 240-P-0100
DigiKeys produktnummer
398-HO240-P-0100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 240-P-0100
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 240A
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 240A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Frekvens
DC-100kHz
Tillv.
Linjäritet
±5%
Serie
Precision
±1%
Förpackning
Tråg
Spänning - källa
5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
3,5µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C