HO 200-S-0100
DigiKeys produktnummer
398-HO200-S-0100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 200-S-0100
Beskrivning
CURRENT SENSOR OL 200A
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 200A 1 kanaler Öppen loop Enkelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Frekvens
100kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,5%
Serie
Precision
±1%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
3,5µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Ström - avkänning
Polarisering
Enkelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Spänning
Inkapsling/låda
Modul, enkel genomföring
Känslighet
4mV/A