HO 150-NP-0100
DigiKeys produktnummer
398-HO150-NP-0100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 150-NP-0100
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 150A
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 150A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul
Kategori
Frekvens
DC-350kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,4%
Serie
Precision
±1,2%
Förpackning
Tråg
Spänning - källa
5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
2,5µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C