HO 15-NSM-0000
DigiKeys produktnummer
398-1148-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 15-NSM-0000
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 15A
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 15A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HO 15-NSM-0000 Modeller
Kategori
Frekvens
DC-250kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,5%
Serie
Precision
±1%
Förpackning
Tråg
Spänning - källa
5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
3,5µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C