HO 100-SW-0000
DigiKeys produktnummer
398-HO100-SW-0000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 100-SW-0000
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 100A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 100A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Tillv.
Linjäritet
±0,6%
Serie
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Förpackning
Bulk
Ström - drift (max)
31mA
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C