HO 100-S/SP30-0100
DigiKeys produktnummer
398-HO100-S/SP30-0100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HO 100-S/SP30-0100
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 100A
Tillverkarens standardleveranstid
76 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 100A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Enkelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Känslighet
8mV/A
Tillv.
Frekvens
DC-100kHz
Serie
Linjäritet
±0,5%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
3,5µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
25mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C