FL 16000-SDBI200
DigiKeys produktnummer
398-FL16000-SDBI200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FL 16000-SDBI200
Beskrivning
OPEN LOOP CORELESS INTEGRAL SENS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 16000A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad
Kategori
Utgång
Ström
Tillv.
Känslighet
0,33µA/A
Serie
Frekvens
DC-100kHz
Förpackning
Box
Linjäritet
±0,35%
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - källa
10V-28V
För mätning
AC/DC
Svarstid
4µs
Sensortyp
Ström - drift (max)
240mA
Ström - avkänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C